Wyciszenie

with Brak komentarzy

Czy Wam też się wydaje, że czas przecieka przez palce…

Ucieka najzwyczajniej w świecie. Tydzień po tygodniu, od weekendu do weekendu. Tylko po tym, jak zmieniają się pory roku i rosną dzieci widzimy, że już kolejny kwartał minął. Przecież dopiero co był nowy rok, a zaraz już wakacje…

Czasem trudno się odnaleźć w tym całym pędzie. Uważność przyszła do mnie dokładnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebowałam.

Dziś medytowałam słuchając mojego ulubionego głosu Marka Williamsa. Na koniec jego słowa zawsze tak wspaniale nastrajają mnie na dalszą część dnia. Moje ulubione to: „wracasz do swojego wewnętrznego domu, wracasz do tej chwili”.

Natomiast dziś otworzyłam na całą szerokość drzwi balkonowe, wiatr wiał mi prosto w twarz i usłyszałam: „Głębokie wyciszenie, którego poszukujemy, nie pojawia się, gdy świat jest nieruchomy, a umysł wyciszony. Wyciszenie pojawia się, gdy pozwalamy, aby rzeczy były takie, jakimi są teraz, na tę chwilę, jeden oddech po drugim” (tłum. własne).

Na prawdę nie potrzeba mi nic więcej.

"The deep stillness we seek does not arise because the world is still, or the mind is quiet. Stillness is nourished when we allow things to be just as they are for now, in this moment, breath by breath." - Mark Williams

Leave a Reply