przepis na pomadę do wąsów i brody DIY

with Brak komentarzy

Domowej roboty, naturalna, ekologiczna pomada do męskiej brody i wąsów. Fantastycznie nawilża, odżywia i układa włosy na brodzie i wąsy.

Pełny instruktaż w moim filmie na YT jest na dole tej strony. Przy wykonaniu większej ilości, wychodzi taniej niż te kupione w sklepie. Po więcej informacji o olejkach eterycznych doTERRA zapraszam tutaj.

Przepis:

Olejek z drzewa cedrowego doTERRA 6-10 kropel
Olejek cytrynowy doTERRA 4-6 kropel

Masło Shea (120g)
Wosk pszczeli (50g)
Olej jojoba (15g)
Olej arganowy (15g)

O właściwościach olejku cytrynowego dokładniej mówię też tutaj.

cedarwood

Olejek CEDARWOOD

Dzięki właściwościom, które pomagają uspokoić umysł i ciało, ciepły, drzewny zapach olejku cedrowego zapewnia relaksujący nastrój stosowany miejscowo lub aromatycznie.

Olejek eteryczny z drzewa cedrowego, znany ze swojego pełnego i ciepłego drzewnego zapachu, zapewnia niezliczone korzyści. Występuje w zimnym klimacie, kwitnie na dużych wysokościach i dorasta do 100 stóp. W olejku czuć tchnienie jego wielkości i wytrzymałości, olejek z drzewa cedrowego ma uziemiający, balansujący, gruntujący kojący aromat. Olejek eteryczny z drzewa cedrowego, stosowany miejscowo, ma właściwości oczyszczające i jest często stosowany w terapii masażu.

Olejek cedrowy pomaga przywróć równowagę emocjonalną, jest doskonały do rozproszenia pod koniec długiego dnia, gdy chcesz sie zrelaksować. Olejek z drzewa cedrowego ma właściwości uspokajające i uziemiające zarówno dla umysłu, jak i ciała, dzięki czemu jest popularnym olejkiem do stosowania miejscowego i aromatycznego.

Olejek Cedarwood wspomaga dobre samopoczucie i witalność, jest więc odpowiednim towarzyszem każdej aktywności fizycznej - bez względu na styl treningu. Przed ćwiczeniami wmasuj jedną lub dwie krople w klatkę piersiową, aby zachować witalność podczas całego treningu i ciesz się zwiększającymi siły właściwościami olejku cedrowego.

Wiele osób stosuje olejek cedrowy do pielęgnacji skóry ze względu na jego właściwości oczyszczające. Możesz go łatwo włączyć do codziennej pielęgnacji twarzy, po prostu dodając jedną lub dwie krople do toniku lub kremu nawilżającego, aby uzyskać dodatkowe właściwości rozjaśniające. Oczyszczające właściwości olejku z drzewa cedrowego mogą również pomóc poprawić wygląd niedoskonałości skóry. Kiedy zauważysz jakąś, nałóż bezpośrednio jedną kroplę olejku cedrowego na dotknięty obszar, aby natychmiast poprawić jego wygląd.

Chemiczny skład olejku z drzewa cedrowego skutecznie odstrasza owady.

Olejek cedrowy sprzyja odprężeniu i uspokojeniu umysłu. Na przykład gdy Twoje dziecko budzi się przestraszone w środku nocy, nałóż olejek cedrowy na spód jego stóp, aby wspomóc uczucie spokoju. Kiedy odczuwasz niepokój z powodu nieznanych sytuacji, wdychaj aromat olejku cedrowego, aby uspokoić emocje.

Leave a Reply