Czym jest pasja…

with Brak komentarzy
W liceum czasem się zastanawiałam, czy ja mam w ogóle coś, co mogę nazwać pasją... długo nie miałam nic takiego.
Jak ludzie mówili "w życiu trzeba robić to, co się kocha, iść za pasją", ja wtedy nie wiedziałam co to mogłoby być.
Dlatego wybór studiów i "ścieżki kariery" był zupełnie nieukierunkowany.
Lingwistyka była dobrym wyborem, licencjat przydał mi się bardzo gdy parę lat później straciłam nagle pracę, bo firma w której pracowałam stała się niewypłacalna.
Już byłam dawno po studiach a mogłam się szybko przebranżowić z początkującego marketera na lektora angielskiego. Lubiłam to, ale pasji mi tutaj zabrakło.
Pamiętam, że jak byłam na licencjacie to się śmiałam z zarządzania... i potem na takich studiach wylądowałam. Ten drugi etap studiów, podwójnych w sumie był przypadkiem - International Business Program na UW i Global MBA Zarządzanie Międzynarodowe i Komunikacja Międzykulturowa, co w sumie dało mi dwie magisterki i MBA. Gdyby nie to, że wyjazd na program Global MBA był największą przygodą w życiu, bo zakładał studiowanie w 4 krajach, to same studia nie przydały mi się na zbyt wiele. 
Każdemu młodemu człowiekowi, który idzie w ciemno na studia powiedziałabym, żeby poczekał. Tak jak robią to w stanach - pracują a potem robią studia w kierunku, który mogą praktycznie wykorzystać.
A wracając do pasji - to fotografia pozwoliła mi zrozumieć czym jest na prawdę pasja.
Nie ma znaczenia czy miałam pasję w liceum, podstawówce, czy po 30tce. Ciekawe co czeka mnie za następne 15 czy 20 lat... 
Warto próbować, testować, zobaczyć co może być "twoje". I jak się na to trafi, czuje się to tak, jak nic innego.
To chyba jest pasja.
Na zdjęciach pozuje Agnieszka Majewska na zajęciach u Przemka Kontefała.

Leave a Reply